Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi

Modernizacja stadionu sportowego lekkoatletycznego przy ul. Rudzkiej 37 w Łodzi - kat. IV A

 

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Celowego - Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej

 

wartość dofinansowania: 3 500 000,00 zł

całkowity koszt inwestycji: 10 500 000,00 zł

 

W zakres remontu wchodzi wykonanie boiska z nawierzchnią z naturalnej trawy, wokół którego poprowadzona będzie bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 metrów z sześcioma torami okrężnymi o standardowym promieniu wirażu R=36,5 m oraz ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich. Szerokość torów wynosić będzie 1,22 m +/-0,01 m. Na całym obwodzie przewidziano strefę bezpieczną z nawierzchni syntetycznej, identycznej jak cała bieżnia.

Bieżnia wraz ze wszystkimi urządzeniami lekkoatletycznymi, pasami bezpieczeństwa, bieżnią rozgrzewkową wraz ze skocznią do skoku w dal będzie mieć trzywarstwową nawierzchnię syntetyczną o grubości min. 15 mm. Bezspoinowa górna warstwa użytkowa o grubości min. 4 mm będzie wykonana z poliuretanu „Full Pur”. Bieżnia będzie przystosowana do użytkowania w butach z kolcami i wykonana zostanie na podbudowie asfaltobetonowej lub betonowej.

Pozostałe elementy infrastruktury sportowej:

  • Boisko z trawą naturalną o polu gry 63 x 100 m. Poza bramkami, boisko wyposażone będzie również w tuleje do bramek, osadzane w fundamencie betonowym, maszty odciągowe do siatki montowane w tulejach, siatki do bramek, chorągiewki narożne uchylne.
  • Rzutnie do pchnięcia kulą – powstaną dwa stanowiska na płycie lekkoatletycznej oraz jedno stanowisko poza płytą przewidziane do rozgrzewki. Sektor rzutów o długości 25 m. Nawierzchnia koła do pchnięcia kulą wykonana będzie z betonu oraz z odwodnieniem.
  • Skocznia do skoku o tyczce. Projekt przewiduje dwie 2-kierunkowe skocznie z rozbiegiem o długości 45 m i 36,2 m oraz szerokości 1,22 m.
  • Rzutnie do rzutu oszczepem – dwa stanowiska do rzutu oszczepem, sektor rzutów o długości 100 m, długość rozbiegu – 33,5 m.
  • Rzutnie do rzutu młotem i dyskiem – sektor rzutów o długości 90 m, skierowany na nawierzchnię trawiastą.
  • Rów z wodą (do biegu z przeszkodami) o długości 3,66 m +/-0,02 m, szerokości 3,66 m +/-0,02 m i głębokości od strony przeszkody - 0,5 m pod powierzchnią bieżni.
  • Zeskok do skoku wzwyż.
  • Rozgrzewkowa bieżnia z zeskokiem do skoku w dal i trójskoku – o długości 73,0 m, szerokości toru 1,22 m, koloru fioletowego lub czerwonego. Bieżnia zakończona zeskokiem do skoku w dal i trójskoku o długości 8,0 m.
  • Rozgrzewkowa rzutnia do pchnięcia kulą.
  • Skocznie do skoku w dal i trójskoku będą miały wokół łapacze piasku o szerokości 50 cm.

Metadane

Data publikacji : 24.02.2021
Data modyfikacji : 24.02.2021
Podmiot udostępniający informację:
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Anna Jagodzińska Wydział ds. Obsługi Zarządu
Osoba modyfikująca informację:
Anna Jagodzińska

Opcje strony

do góry